Ознака: ноќен клуб

Вести

Експлозија пред ноќен клуб во Малме

Моќна експлозија одекна рано изутринава пред ноќен клуб во шведскиот град Малме и предизвика голема материјална штета.Влезот на „Бабел“ клубот е целосно разурнат, и засега нема информации за евентуално повредени […]

Занимливости

Во ноќен клуб налетала на странец, а сега се омажи за него и стана принцеза

Жена од Америка стана африканска принцеза откако минатиот месец се венчаше со принцот на Етиопија.Ариана Остин се запознала со 35-годишниот Џоел Меконен на „модерен бал“, односно на журка во ноќен […]