Ознака: ноќта на вештерките

Занимливости

„Минионот“ го збуни Трамп, а тој со неговата постапка го насмеа светот за ноќта на вештерките

Како дел од одбележувањето на Ноќта на вештерките во Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија им поделија бонбони и чoколади на маскираните дечиња. Главна сензација на […]

Занимливости

Оваа девојка ги креирала најбизарните маски за Ноќта на вештерките

Оваа млада девојка очигледно премногу сериозно го сфатиле празникот Ноќ на вештерките. Таа се посветила на креирање маски за утрешниот празник, кои за некого ќе бидат одличен избор.На Интернетот кружи […]

Технологија

Нова заразна игра на „Гугл“ по повод Ноќта на вештерките

По повод Ноќта на вештерките, Google промовираше видео игра во која мачката Момо има задача да го спаси Училиштето за магии од духови.Играчите ѝ помагаат на слатката мачка да ги […]