Ознака: НСДП

Вести

Член на НСДП јавно се откажува од партијата

На вчерашните протестти за зачувување на унитарноста на Р. Македонија, член на НСДП од Куманово јавно се откажа од членството во партијата.Тој е згрозен од политиките за предавство на македонската […]

Вести

Петковски потврди дека ќе отпочне процес на промена на химната, знамето и грбот

Коалицискиот партнер на Зоран Заев, Тито Петковски од НСДП потврдува дека ќе отпочне процес на промена на химната, знамето и грбот, и дека платформата од Тирана ќе се реализира во фази.Петковски […]

Коментари

ПЕТРОВСКИ СО ЛЕКЦИЈА ДО ПЛАТЕНИЦИТЕ НА СОРОС КАКО СЕ БРАНАТ ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ!

Левица и покрај тоа што се промовира како Социјално движење, се повеќе се разоткрива дека позади таа маска стои идејата за Голема Албанија и форсирање на Албанската кауза..Петровски му  објасни […]

Вести

Д-р Филип Петровски: Идејата на Иванов со аболицијата беше да ги смири тензиите

Вечерва гости во емисијата „Отворено  студио“ на тв Нова гости се Љубомир Јосифовски, пратеник на НСДП, д-р Филип Петровски, директорот на Државен Архив на Република Македонија и  поранешен пратеник на […]