Ознака: обезбедување

Вести

ИТНО: член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид 19

ИТНО: член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид 19 Потврден случај на КОВИД-19 и преземени дејства Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на […]

Вести

Боки 13 користел обезбедување од МВР

Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал […]

Сцена

Меланија Трамп се исплаши од слон

Првата дама на САД, Меланија Трамп се наоѓа на првата самостојна турнеја низ африканските земји. Покрај средбите со жителите, семејства, бебиња и деца, Меланија го посети и сиропиталиштето за слонови […]

Сцена

Никогаш нема да ви падне на памет со што се занимава Ламбе Алабаковски

Некогашната музичка ѕвезда Ламбе Алабаковски кој во минатото важеше за вистински заводник кај понежниот пол веќе неколку години не живее во Македонија, но не се занимава и со музика. Ламбе […]

Занимливости

10 милиони долари ќе чини обезбедувањето на Марк Цукерберг

Фантастични 10 милиони долари ќе одвои компанијата Фејсбук за обезбедување на домот на Марк како и на придружбата за работа и патувања низ Америка, соопшти службата за информирање на оваа […]

Вести

Путин видел како обезбедувањето турка стар работник – Еве ја неговата реакција

На снимката се гледа како Путин се движи кон Александровски сад. Во тој момент обезбедувањето почнало да го турка ветеранот кој се обидувал да му пријде на претседателот. Путин го […]

Вести

Како се обезбедува и колку банките го контролираат трезорот?

Банките треба целосно да бидат подготвени на оперативен ризик или загуба која настанува како резултат од неадекватни и неуспешни внатрешни процеси, луѓе или системи, сметаа дел од поранешните гувернери на […]

Вести

Заев излажа дека го суспендирал насилникот од своето обезбедување

Опозицискиот лидер Зоран Заев излажа дека го суспендирал насилникот од своето обезбедување Александар Трајков, кој пред изборите нападна малолетни деца во струмичката дискотека „Платинум“.Во октомври минатата година медиумите објавија дека десетина […]