Ознака: обид за убиство

Балкан

За малку ке ме отепаа – изјави Бутарис, градоначалникот на Солун со македонско потекло

Четворица напаѓачи се уапсени за нападот врз Бутарис. Овој немил настан предизвика лавина реакции насекаде низ Европа. Некои сметаа дека е нападнат и заради неговите промакедонски ставови. Осомничените се на возраст […]

Сцена

Актерката од Курсаџии се огласи: „Уште не верувам дека сум жива, ми се случи голема трагедија“

-„Ми беше пукано во глава, оперирана сум и ќе бидам добро. Не можам да разговарам, хоспитализирана сум, но не ми се загрозени виталните функции.“ – рекла актерката Ивана Панзаловиќ, неколку […]

Вести

Се обидел да си ја убие снаата!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.П.(58) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „убиство во обид“. -На 09.07.2017 година, околу 19,49 часот, во с.Мирковци-Скопје, во дворот […]

Вести

3Д реконструкција на обидот за убиство на Тодоров

Погледнете  како  се одвивал настанот пред Министерството за здравствоНа видео сервисот Јутјуб се појави 3Д реконструкција од обидот за убиство на екс министерот за здравство Никола Тодоров, кој се случи […]

Вести

Свесно креираната хистерија против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров од страна на СДСМ

Свесно креираната хистерија против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров од страна на СДСМ и соросовите медиуми, вчера резултираше со обид за убиство на висоскиот фунционер на ВМРО-ДПМНЕ, кој до […]

Вести

Наместо прв ден од животот, обид за убиство на Тодоров

Наместо прв ден од „животот“ кој го ветуваше претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во Министерството за здравство беше извршен обид за убиство врз поранешниот вицепремиер и министер за здравство, […]

Вести

Некрофилните кампањи на СДСМ и директни инспиратори на обидот за убиство на Тодоров

Црната кампања која против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров ја водеше опозицијата резултираше со обид за негова физичка ликвидација. Околу пладне, човек со пиштол во рака се обидел да […]