Ознака: Оби Микел

Меѓународен фудбал

Оби Микел го продолжи договорот со Челзи

Нигерискиот интернационалец од редовите на Челзи, Оби Микел, ја продолжи верноста со англискиот премиерлигаш на нов петгодишен договор. 25-годишниот фудбалер од средината на теренот стави потпис на нов договор со […]