Ознака: облачно и студено

Вести Македонија

Денес облачно и студено, од утре температурите во пораст

Во Македонија денес ќе дува повремено засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност. Во северните делови на земјава ќе има појава на слаб локален дожд на пониските места, а […]