Ознака: облачно

Вести

Сончево време со умерена облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пладневните часови ќе има појава на локални врнежи од дожд, повремено поројни проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен […]

Вести

Облачно и посвежо, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе […]

Вести

Сончево време со мала облачност, следува период на потопло време

Времето преку ноќта и претпладне во југозападните делови во земјава ќе биде облачно со повремен дожд. Во останатите делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб […]

Вести

Облачно време со дожд и снег, ќе дува и засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремни врнежи од дожд, на планините слаб снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи […]

Вести

Променливо облачно време со силен ветер, температурата до 21 степен

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец, особено во источните делови. Попладне и кон крајот на денот од запад ќе започнат врнежи од […]