Ознака: облачно

Вести Македонија

Облачно со повремени врнежи од дожд и умерен ветер

Времето во земјава денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од […]

Вести Македонија

Денес облачно со локален дожд и температура до 17 степени

Денес времето во земјава ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната 10 […]

Вести Македонија

Претпладне облачно, попладне повремен дожд

Времето во земјава денес ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура […]

Вести Македонија

Облачно и врнежливо со северен ветер и пад на температурата

Денес во земјава времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, засилен северен ветер и значително опаѓање на температурата. Од УХМР најавуват дека времето ќе биде претежно облачно […]

Вести

Променливо облачно време со сончеви периоди

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во државава. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат проследени со […]

Вести

Денес променливо облачно време: Од викендов опаѓање на температутите, од понеделник значителен пораст

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието. Попладне облачноста ќе се […]

Вести Македонија

Денес ветровито и посвежо со локален дожд

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Поради југозападно струење на висина и транспорт на прашина […]