Ознака: облачно

Вести

Еве какво време не очекува за продолжениот викенд

Петок 2 јуни 2017 година, пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, соопшти Министерството за  труд и социјална политика.Оттаму додаваат дека неработниот ден е согласно Законот за […]

Вести

Променливо облачно и посвежо со кратки сончеви периоди

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне со кратки сончеви периоди.Вo југоисточниот дел од земјава ќе има услови за слабо проврнување на локален дожд. Ќе дува […]