Ознака: облека

Занимливости

Мари Кондо го полуде светот со нејзините волшебните трикови за средување, а сега има и нова книга

Младата Јапонка Мари Кондо го освои светот со своите две книги „The Life-Changing Magic of Tidying Up“ и „Spark Joy“ во кои советува како да се организираат работите во плакарите […]

Мода

Вака ќе се облекуваме наесен: Овие 4 бои ќе доминираат на модната сцена

Пандемијата на коронавирусот нè спречи да уживаме во летото и летната мода на вистински начин, но затоа ја имаме наредната сезона да надоместиме за тоа. Летото полека си заминува, па […]

Занимливости

Луѓето воодушевени од овој едноставен трик за отстранување флеки од облеката – се додава само 1 евтина состојка во машината за перење алишта

Овој трик воодушевил многумина на социјалните мрежи – станува збор за неговата ефикасност. Сигурни сме дека досега сте барале различни трикови во домаќинството, кога станува збор за таблетата за миење […]

Мода

Златни совети за жените кои имаат облини и полна фигура

Доколку имате полна фигура, научете како да ги истакнете вашите предности и да ги сокриете вашите недостатоци и со малку напор да изгледате прекрасно. Доколку имате големи гради, изберете соодветен […]

Живот

Дали е можно да се заразите со ковид-19 при пробување облека во продавница?

Владите во светот и во земјава најавуваат постепено нормализирање на животот, но факт е дека животот нема да биде ист како пред пандемијата. Луѓето по сите информации кои ги добиваат […]

Мода

Каква облека да носите додека сте на диети за драстично слабеење?

Ако сте на сериозно ригорозна диета и планирате да изгубите повеќе од 10 килограми, веќе знаете дека ќе мора да ја обновите и гардеробата откако ќе го постигнете резултатот. Но, […]

Занимливости

Зошто сè повеќе луѓе купуваат алишта на старо, а тоа не е поврзано само со цената?

Дру Баримор, Зои Дешанел и Ен Хатавеј се само некои од познатите личности што купуваат на старо (second-hand) и не одбиваат да зборуваат за тоа. Тие не го прават тоа […]