Ознака: облека

Мода

Плетените парчиња облека ќе владеат оваа сезона, а еве како да ги носите

Дојде време да се збогувате со памучните парчиња облека и да ги прегрнете плетените и сите со нетрпение очекуваат да ја освежат летната гардероба со светли бои, разиграни текстури и […]

Занимливости

Мајка на ТикТок откри одличен трик: Еве како лесно да ги исчистите дамките од масло на облека!

Дамките од масло се најлоши, но не е невозможно да се исчистат. Една жена го откри својот трик како да се отстрани маслото од облеката и вели дека тоа функционира […]

Занимливости

Еве зошто ви се прават дупчиња на облеката и како да го решите тој проблем

Си дозволивте да се почестите со убава маица или кошула, но по неколку недели, одеднаш имате дупки во долниот дел, буквално од никаде. Првото нешто што можеби ќе помислите е […]

Занимливости

Имате проблем со тврдокорните дамки? Пет индиски ореви ја мијат облеката и ги вадат дамките!

Ореви можат да послужат како одличен природен детергент за миење облека, но и други површини во домаќинството. Не станува збор за оној што се користи во исхраната, туку за таканаречената […]

Занимливости

Мари Кондо го полуде светот со нејзините волшебните трикови за средување, а сега има и нова книга

Младата Јапонка Мари Кондо го освои светот со своите две книги „The Life-Changing Magic of Tidying Up“ и „Spark Joy“ во кои советува како да се организираат работите во плакарите […]

Мода

Вака ќе се облекуваме наесен: Овие 4 бои ќе доминираат на модната сцена

Пандемијата на коронавирусот нè спречи да уживаме во летото и летната мода на вистински начин, но затоа ја имаме наредната сезона да надоместиме за тоа. Летото полека си заминува, па […]

Занимливости

Луѓето воодушевени од овој едноставен трик за отстранување флеки од облеката – се додава само 1 евтина состојка во машината за перење алишта

Овој трик воодушевил многумина на социјалните мрежи – станува збор за неговата ефикасност. Сигурни сме дека досега сте барале различни трикови во домаќинството, кога станува збор за таблетата за миење […]