Ознака: облик

Занимливости

Премногу ги искубавте веѓите? Овој трик ќе ви помогне да го вратите саканиот облик

Доколку малку сте се занеле со чупалицата и сега наместо веѓи имате два зарези на лицето, не се грижете, бјути експертите имаат решение и за тоа!За да ја спасите ситуацијата […]

Љубов и секс

ВЕДНАШ ЗЕМЕТЕ ОГЛЕДАЛО: Обликот на усните открива колкава е вашата ОРГАЗМИЧНА МОЌ!

Веднаш земете огледало!Професори од Универзитет во Шкотска тврдат дека обликот на усните може да откријат колкава е нечија способност за доживување оргазам. Иако полните усни најчесто се поврзуваат со зголемена […]

Живот

Колку сте убави, брзи или евентуално бремени – Ќе ви покаже вашиот ПАПОК!

Во папокот верувале или не, има преку 1400 различни видови бактерии, а во некои варијанти може да има и повеќе од 2500, покажала студијата на Универзитетот во Северна Каролина.Памукчињата пак […]