Ознака: обложувалници

Вести

Мерките се олабавуваат, почнаа со работа моловите, обложувалниците, стоматолошките ординации

Мерките во земјава почнаа да се олабавуваат, а од вчера согласно одлуката на Влада почнаа со работа дел од моловите, спортските обложувалници и автошколите. Веќе од вчера преку центрите за […]

Вести

Официјално: Нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани во Македонија

Министерството за здравство информираше дека денеска Комисијата за заразни болести одржала состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните мерки за превенција и заштита од ширење на коронавирусот. […]

Вести

Владата се премисли – обложувалниците остануваат да работат

Владата се премисли – обложувалниците остануваат да работат Приредувачите на игрите на среќа известија дека околу 6.000 вработени ќе останат без работа доколку се затворат обложувалниците и казината. По оваа […]

Балкан

Се затвораат обложувалници и казина во Албанија: Сите кои ќе работат илегално, ќе бидат третирани како парцела со канабис

Од први јануари годинава во Албанија стапи на сила закон кој не наиде на одобрување кај повеќето граѓани во државата. Во Република Албанија од Нова година повеќе нема да има […]