Ознака: објави

Македонија

“Ла верита“ објави 12 минути разговор на Орце и Боки 13 (АУДИО)

Утрово на страниците на италијанскиот весник, „Ла верита“ (вистина) под наслов “Случајот ја тресе владата во Скопје“,објавен е нов материјал во врска со случајот “Рекет“. На една од снимките се слуша […]

Македонија

Извештајот на Европска агенција за животна средина покажа дека Македонија е најзагадена земја во Европа

Како што објави „Еуроњуз“ направениот извештај од страна на Европската агенција за животна средина покажува дека Македонија се наоѓа на врвот на листата на најзагадени земји во Европа. „Македонија е рангирана […]

Технологија

Проблеми со Фејсбук – корисниците не можат да објавуваат содржини. Еве зошто!

Како што можеби забележавте, Фејсбук искусуваше проблеми со споделување на статуси и објавување на содржини пред околу половина час.Се чини дека и сајтовите, како и други апликации не можеа да […]

Технологија

Какви Фејсбук статуси откриваат дали си имате работа со психопати?

Меѓу вашите пријатели веројатно постои барем еден кој редовно, од ден во ден на социјалните мрежи објавува фотографии од теретана, од трчање, фотографии од здравите оброци.Кога прва работа која наутро […]

Видео

Зошто не треба целосно да им верувате на објавите на луѓето на Фејсбук?

Секој на Фејсбук изгледа како да води прекрасен живот. Забавни авантури, длабоки романтични врски, неверојатна работа.Сето ова понекогаш може да ве натера да се чувствувате несоодветно. Но, тоа е и лага. Никој […]