Ознака: објаснување

Живот

Медицинска сестра демонстрира како ракавиците не ве штитат во супермаркет

Медицинска сестра демонстрира како ракавиците не ве штитат во супермаркет Медицинска сестра Моли од Мичиген сними видео во кое демонстрира колку лесно се пренесуваат бактериите и вирусите во супермаркет дури […]

Живот

Како изгледа кога тато е болен, а како изгледа кога мама е болна?

Велат дека мажите многу потешко се справуваат со настинки и болести, па затоа денес прочитајте една хумористична споредба за тоа како изгледа кога жената ќе се разболи, а како мажот, […]

Вести Свет

Хан ќе бара објаснувања од Орбан

 Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан утрово на Твитер објави дека доколку е потврдена информацијата дека Унгарија одобрила азил за Никола Груевски тој од Виктор Орбан очекува солидно објаснување за основите […]

Uncategorized Занимливости

Босанец објаснува што е убава жена

Новинари од една телевизија од Босна и Херцеговина интервјуирале случајни минувачи во еден парк. Застанале покрај еден дедо кој седел на клупа и го прашале: „Дали пронашол некоја убава жена?”. […]