Ознака: објектив

Вести

Средба помеѓу Димитриев-Коѕиас: Потребен е објективен пристап и искрена волја за постигнување на решенија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска  оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Грција Никос Коѕиас. На средбата од страна на премиерот Димитриев беше истакната […]