Ознака: овесни снегулки

Кулинарство

Најнездравиот начин на подготовка на овесни снегулки

Утврдено е дека овесните снегулки ги намалуваат воспаленијата, холестеролот и крвниот притисок. Но, поради начинот на кој ги подготвувате, можат да станат исклучително нездрави. Најнездравиот начин на подготовка на овесни […]

Кулинарство

Печени овесни снегулки со банани и јаткасти плодови

2 банани 100 г овесни снегулки 150 мл млеко (кравјо, овесно, бадемово…) 150 мл вода јаткасти плодови (бадеми, ореви, лешници…) прстофат цимет прстофат сол Една банана изгмечете со виљушка, и […]

Кулинарство

Смуди на денот: Банана, бадеми и овесни снегулки

Ова смуди е идеално за појадок или за дополнителна енергија пред главниот оброк Потребни состојки: 2 замрзнати банани 100 грама овесни снегулки 70 грама бадеми 100 милилитри јогурт 1 лажичка […]