Ознака: оган за скара

Македонија

 Тетовец запалил оган за скара кај Лисец, предизвикал голем пожар и е уапсен

Вчера во 13.15 часот кај место викано „Голгота“, атар на с.Лисец, тетовско, полициски службеници од Полициско одделение Попова Шапка го лишиле од слобода Ф.Н.(44) од Тетово. Околу 12.00 часот, на […]