Ознака: огнено оружје

Вести

Семејната драма во Гостивар: Синот го нападнал и му се заканувал на таткото, тој пукал кон него

Триесет и тригодишен гостиварец завршил во болница со прострелна рана, откако неговиот татко пукал во него и го ранил во рака. Настанот се случил вчера претпладне во куќа на улицата […]

Црна хроника

Со огнено оружје ноќеска оштетил автомобил

  Засега непознат сторител со огнено оружје ноќеска оштетил автомобил „опел астра“ со охридски регистарски ознаки додека возилото било паркирано во импровизирана лимена гаража.    Како што информира денеска Министерството […]

Црна хроника

Брачна двојка и нивните 3 малолетни деца се пронајдени мртви во нивниот дом!

Брачна двојка од американската сојузна држава Пенсилванија и нивните три малолетни деца, се пронајдени мртви во нивната куќа, соопшти локалната полиција.Во соопштението на полицијата се вели дека станува збор за […]