Ознака: ограбува грабеж

Црна хроника

Бандата `Пинк пантер` од бившојугословенските простори ограбува во Виена

Бандата `Пинк пантер` осомничена е дека ограбила златарница во центарот на Виена, Австрија, во петокот, попладне.   Три вооружени лица ја ограбиле златарницата на централниот виенски плоштад, но не побегнале […]