Ознака: огњен амиџиќ

Сцена

Даниела ги збуни сите со изјавата: Повеќе не сме заедно со Огњен

Сопругата на Огњен Амиџиќ, Даниела Димитровска беше гостинка во емисијата „Магазин ин“ каде сите ги збуни и изненади сите со својата изјава. Имено, таа истакна дека повеќе не е со […]

Сцена

Огњен Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски

Познатиот српски водител, Огњен Амиџиќ вчера ја започна 12-тата сезона од својата емисија „Ами Џ Шоу“. Негови први гости во новата сезона беа Луна Џогани, Аца Лукас и Тамара Ѓуриќ, […]

Сцена

Џоле Џогани го нападна Огњен Амиџиќ, водителот жестоко му возврати објавувајќи една порака

Џоле Џогани го нападна Огњен Амиџиќ. Танчарот објасни зошто, наводно одбил да да гостува во емисијата „АмиЏи шоу“ на популарниот водител. -Ако еден од гостите одбие да одговори на некое […]

Сцена

ВИДЕО: Тамара се појави гола во емисија, а потоа признала дека сака дрога!

Тамара Ѓуриќ сака да провоцира, да излегува провокативно облечена, но да се појави гола во емисија – тоа никој не го очекуваше!И тоа се случи, гола се појавила во емисијата […]

Сцена

Огњен Амиџиќ го повика Шенки Версаче во емисија. Еве што му одговорил тој!

Шенки Версаче стана хит на интернет на целиот Балкан, што не е чудно, бидејќи овој Албанец води несекојдневен живот.Албанецот Шенки Маслани, кој живее во северниот дел на Македонија, стана познат […]

Сцена

Амиџиќ го прашал Шабан колку пати ја изневерил сопругата: Одговорот сите ги насмеа до солзи!

Легендата на народната музика Шабан Шаулиќ, при гостување во емисијата „Амиџи шоу“, водителот Огњен Амиџиќ го прашал дали некогаш ја изневерил сопругата Гордана.„Дали некогаш ја имаш изневерено Гоца“ – директно […]

Сцена

Врие на Твитер: Американски водител му порача на Амиџиќ – „ти си идиот!“

Американецот Енди Коен, водител на емисијата „Види што се случува: Во живо“, го нападна Огњен Амиџиќ дека ја украј неговата идеја за емисијата „Ами Џи шоу“.-Вечерва некој на Твитер ми […]