Ознака: Огњен Врањеш

Магазин

Карлеуша го суреди Врањеш: Огњен немаше друг излез освен да се разведе, ќе плаќа 3.000 евра алиментација!

Во понеделникот босанскиот фудбалер Огњен Врањеш и неговата сопруга Данијела и официјално се разведоа. По осум години брак и аферата со Јелена Карлеуша која со месеци го тресеше Балканот Врањеш […]

Меѓународен фудбал

Уапсен Огњен Врањеш: Драма на фудбалерот на аеродромот во Белгија!

Фудбалерот на Андрелехт, Огњен Врашеш уапсен е на аеродормот во Шарола, бидејќи немал важечка дозвола за престој во Белгија. На контрола на пасошите утврдено е дека визата за престој му […]

Сцена

Огњен Врањеш објави интересно видео на Инстаграм

До пред некое време непознат за пошироката јавност, но по секс скандалот со познатата српска пејачка Јелена Карлеуша, популарноста на Огњен Врањеш се прошири ширум светот. Иако сите го очекуваат […]

Сцена

Нов удар за Врањеш: Репрезентацијата со одлука која тешко ќе ја поднесе

Откако Андрелехт го остави на клупа до крајот на неговиот договор, сега следи нов удар за фудбалската кариера на Огњен Врањеш. Тој повеќе не е член на фудбалската репрезентација на […]

Сцена

Карлеуша се заканува дека ќе го тужи Врањеш, а тој дека ќе вади уште детали од скандалот (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша денес првпат јавно се огласи за скандалот кој го тресе Балканот од Божик па наваму и за кој, според неа, медиумите шират лаги. -Ова е прв и последен […]

Сцена

Врањеш и задава нов удар на Карлеуша: Сковал план кој целосно ќе ја уништи пејачката

Огњен Врањеш и понатаму војува со пејачката Јелена Карлеуша, така што медиумската бура околу нивната афера се уште не стивнува. Огњен реши да и зададе нов удар, па веќе неколку […]

Сцена

Новата фотка на Врањеш предизвика хаос по аферата со Карлеуша

По скандалот со Јелена Карлеуша Огњен Врањеш е префлен во резервниот тим на “Андерлехт“, а фотографијата која ја објави на својот Инстаграм профил предизвика бројни коментари. Врањеш позираше во сако […]

Сцена

Што знаеш ти, никој не знае: На Врањеш баш му е гајле што Карлеуша минува низ пекол, продолжи да ја провоцира со оваа снимка!

Огњен Врањеш со новата снимка успеа да ја испровоцира јавноста. Имено, тој објави снимка како вежба во теретана и слуша песна која има интересен текст. Додека Карлеуша се труди да […]

Сцена

Врањеш од Карлеуша барал да не направи само една работа, не го послушала

Откако пукна скандалот Јелена го нарекла Врањеш фан и психопат кој ја прогонува. Тоа е причината која го испровоцира фудбалерот да извади се на виделина. – Јелена и Огњен многу […]

Сцена

Во “Андерлехт“ сите вчудоневидени, менаџерот со свој коментар

Отакако заради болест ги пропушти подготовките во Шпанија Огњен Врањеш вчера се појави во тренинг центарот на белгискиот клуб. Тренираше со своите соиграчи, како ништо да не се случило. Никој […]