Ознака: одбил

Македонија

Блерим Река одбил да му биде советник на Стево Пендаровски

Противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, Блерим Река одбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ“21“. Како што извести телевизијата, Пендаровски лично му понудил на Река да биде дел […]