Ознака: одговор

Сцена

Хејтерите ја нападнаа, па Карлеуша во нејзин стил им возврати: Ова е сценски костим кој е во склад со мојата музика (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша овој викенд имаше настап во Црна Гора, каде се појави во провокативен костим кој повеќе открива отколку што покрива. На многумина овој нејзин стајлинг не им се допадна, па […]

Македонија

Одговорот на Руската амбасада на телефонскиот разговор на Заев со руските пранкери:

Жали што се нашол на листата на руските шегаџии и што порано не сфатил дека е насанкан, но истовремено му е и утеха што е во добро друштво, рече премиерот […]

Занимливости

Одговорот е „Александар Велики“, но погледнете го прашањето!

Во британско детско квиз шоу, кое било неодамна било прикажувано во Швајцарија, се поставува и ова прашање. Одговорот е „Александар Велики“, но прашањето гласи: „Како се викал македонскиот крал и […]

Македонија

„Оф, логика, о знаење на историјата, о големо „умување“ на г-от Димитров и нему сличните!

Професорката Наташа Котлар од Институтот за национална историја испровоцирана од изјавата на министерот за надворешни работи, кој рече дела македонската нација е искомплексирана, му одговори на министерот дека има научна ризница, […]

Занимливости

Цела Турција остана во неверување: Каде се наоѓа Кинескиот ѕид? Погледнете го неславниот одговор на ова прашање

„Кој сака да биде милионер?“ е една од најпознатите емисии за љубителите на квизовите. Натпреварувачите во квизот одговараат на поставените прашања, а имаат и три џокери на располагање кои можат […]

Занимливости

Задача која го полуде светот: Го знаете ли одговорот?

Дали може да ја пресметате вредноста на коњот, потковицата и чизмата?Лесно е да дојдете до вредноста на коњот, но потоа работите се комплицираат… Сконцентрирајте се бидејќи е во прашање обичен […]

Сцена

Ја прашале Лепа Брена што е по националност: Еве што им одговорила!

Познатата српска пејачка Лепа Брена ја прашале што е по националност, а нејзиниот одговор ќе остане запаметен.Одговорот на Лепа Брена стигна во сите медиуми ширум регионот. – Јас сум Југословенка, […]

Сцена

БРУТАЛНО: Го прашаа Саша Матиќ зошто носи часовник: Со одговорот ИМ ГИ ЗАТНА УСТИТЕ на сите!

Се работи за навредливите пораки кои ги чита Огнен, а оваа гласела: – Ако Саша може да носи часовник, јас можам да носам прслуче по дома.Во последната емисија на популарниот српски […]