Ознака: одложување на преговорите

Свет

Одложувањето на преговорите со Македонија може да има драматични последици, тврди Хан

Одложувањето на почетокот на преговорите на Северна Македонија и Албанија со ЕУ би можело да донесе „драматични последици“ за целиот регион, ги предупреди земјите членки на ЕУ еврокомесарот Јоханес Хан. […]