Ознака: одмрзнување

Занимливости

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Со ниските температури и зимските денови секојдневна обврска ќе биде чистењето на замрзнатите прозорци и шофершајбни. Ова и не е баш привлечна идеја, особено ако доцните на работа. За среќа, […]

Занимливости

Погледнете како да го одмрзнете ветробранското стакло за 1 минута

Чистењето на ледот од ветробранското стакло на автомобилот знае да биде една од најдосадните работи во зима. Сепак постои едноставен начин да се победи истиот. Рецептот е да земете прскалка […]

Живот

Не смеете да замрзнувате веќе одмрзнат сладолед: Прочитајте зошто е опасно

Лето е, а кога е топло, нема ништо поубаво од тоа да се разладите со вкусен сладолед. Сепак, и од него демне опасност, особено ако не го чувате правилно. Најлошото […]