Ознака: однесе

Црна хроника

Тешка сообраќајка однесе уште еден млад живот

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија синоќа откако товарно возило излета од пат. “Курир“ информира дека во 18:48 часот е пријавена сообраќајна незгода во селото Дрма, на регионален […]

Балкан

Страшното невреме на Халкидики однесе неколку животи

Најмалку шест лица ги загубија животите во големото невреме проследено со дожд, град и со силен ветер, што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, јавуваат грчките медиуми. Меѓу загинатите се […]