Ознака: одреден

Македонија

Одреден 30-дневен притвор за Катица Јанева

Вечерва по петчасовен распит судија на претходна постапка на осомничената шефица на СЈО, Катица Јанева и одреди 30 дена притвор и таа вечерва ќе биде однесена во истражниот затвор “Скопје” […]