Ознака: одрон

Вести

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот […]

Вести

Голем одрон го блокира патот Неготино Полошко-Ломница

Сообраќајот на локалниот пат што ги поврзува полошките села Неготино Полошко и Ломница од синоќа е во прекин поради одрон од камења и земја кои паднале на коловозот.Според првичните сознанија […]

Вести

Голем одрон на патот Гостивар – Стража, сообраќајот отежнат

Голем одрон речиси го блокираше патот од Гостивар кон Стража денескаСпоред првичните информации, лоша детонација е причина за ваквиот одрон, поради што сообраќајот се одвива отежнато. Според првичните информации, лоша […]

Вести

Патот преку „Јасен“ во прекин поради одрони

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Македонски Брод преку „Јасен“ е во прекин поради големи одрони на патот, информира Авто мото сојузот на Македонија.На расчистување на одроните на терен работат […]

Вести

Најмалку 40 мртви во Мексико при лизгање на земјиште како последица на дождовите

Најмалку 40 луѓе загинаа за време на викендот во одрони на тлото на истокот на Мексико, предизвикани од поројните дождови во тропската бура Ерл, објавија властите.Повеќето од жртвите се во […]