Ознака: од албански партии

Македонија

Груби: Само со поддршка од албански партии Албанец не може да стане претседател 

По вчерашниот Централен совет на ДУИ каде официјално беше потврдена поддршката за Стево Пендаровски како претседателски кандидат Артан Груби изјавил: “Свесни сме дека не може да победи кандидат Албанец само со […]