Ознака: од вторник

Македонија

Од вторник за сообраќај ќе биде затворен регионалниот пат Куманово – Опае

Од 18 до 21 јуни ќе биде затворен за сообраќај регионалниот пат Р2133, делница Куманово – Опае, информираат од АМСМ. На патот ќе се изведуваат асфалтерски работи поради што ќе […]

Вести Македонија

Викендов стабилно, од понеделник врнежи и пад на температурите

Денес и утре времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. Минималните денес ќе се движат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13 степени. За недела се […]