Ознака: од дома

Сцена

Дарко Лазиќ ја избрка бремената свршеница од дома

Српскиот пејач Дарко Лазиќ ја оставил бремената свршеница Марина Гагиќ, која е во деветтиот месец од бременоста. Марина веќе еден месец е во домот на своите родители, бидејќи Дарко соопштил дека […]

Македонија

Ако утре патувате со авион-тргнете порано од дома

Заради пристигнувањето на папата Франциск во нашата земја патниците кои утре имаат утрински летови од Меѓународниот аеродром Скопје треба да пристигнат на аеродромот најдоцна во 7 часот, бидејќи од 7:30 […]