Ознака: од полноќ

Економија Македонија

Цените на бензините од полноќ се зголемуваат

Цените на ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се зголемуваат за половина денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат со непроменети цени, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. Со […]

Економија Македонија

Бензините поскапи, дизелот со иста цена – неделава

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната […]

Економија Македонија

Цената на горивата од полноќ без значајни промени

Регулаторната комисија за енергетика ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата, кои ќе важат од полноќ. Имено цените на горивата остануваат исти, освен цената на ЕУРОСУПЕР-95 која […]

Економија Македонија

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, коишто ќе стапат во сила од ноќеска на полноќ. Согласно новиот ценовник, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, […]

Економија Македонија

Полнете резервоари, од полноќ поскапуваат горивата

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува од 2 до 2,5 денари, додека на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Еуросупер […]

Економија Македонија

Од полноќ нова цена на горивата, малку повисока

Регулаторната комисија за енергетика објави дека цената на Еуросупер-98 се зголемува за половина денар, и еден литар од вечерва на полноќ ќе чини 69.50 денари. Цените на Еуросупер-95 и Еуродизел […]

Економија Македонија

Од полноќ мало зголемување на цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика објави дека од вечерва на полноќ ќе има мало зголемување на цените на горивата. Во согласност со методологијата за пресметка на цените на горивата, од вечерва […]