Ознака: од утре

Вести Македонија

Од утре стабилизација на времето, во недела температури до 30 степени

Од УХМР прогнозираат дека од утре ќе настапи стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура. Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност. Минималната температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Од утре пораст на температурите, до петок 39 степени

Сончево време со постепен пораст на температурата, најавува УХМР од утре. По денешниот ден со максимални 34 степени, следува зголемување на температурата до 39 степени, особено кон крајот на неделата. […]

Вести Македонија

Бидете претпазливи, од утре топлотен бран во Македонија

Прогнозите на УХМР се дека во Македонија ќе имаме многу топло време, со екстремно високи температури и висок УВ индекс. Топлотниот бран кој метеоролозите го најавуваат веќе неколку дена се […]

Вести Македонија

УХМР: Од утре пониски темпертури и повеќе дожд

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови и над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи. […]

Македонија

Од утре нови регистарски таблички со ознаката “NMK“

Од утре се очекува да започне издавањето на новите регистарски таблички за возилата со ознаката “NMK“. Замената на старите регистарски таблички со новите ќе се врши постепено при регистрација на возилата. Обврската […]

Живот

Од утре привремен режим на сообраќајот на “Партизанска“

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од утре (13.6.2019 година, четврток) поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот “Партизански одреди“, на потегот од булеварот “8 Септември“ […]

Вести Македонија

Уживајте во сонцето уште денес, од утре УХМР најавува промена на времето

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во планинските подрачја ќе има […]

Вести Македонија

Денес сончево и топло, од утре посвежо

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и претежно во планинските делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Минималната температура […]