Ознака: Оливер Драгоевиќ

Сцена

Внукот на Оливер Драгојевиќ кој го наследи неговиот музички талент го чека своето петто дете една година по смртта на пејачот

Пејачот Петар Драгојевиќ (39) пред неодамна за хрватските медиуми откри дека го очекува своето петто дете со сопругата Андреа (40). -Бебето ќе пристигне во ноември годинава, сакам деца и мојата […]

Сцена

Семејството на Драгојевиќ со сериозно предупредување до сите оние кои сакаат да заработат од неговото име

Семејството на Оливер Драгојевиќ им се обрати на сите оние кои се обидуваат да заработат злоупотребувајќи го името на хрватската музичка легенда. – Семејството на Оливер Драгојевиќ со ова се […]

Сцена

Не дочека да го види внукот: Се породи снаата на Оливер Драгоевиќ

Помина повеќе од еден месец од смртта на познатиот хрватски пејач, композитор и аранжер, Оливер Драгојевиќ. Денеска тој повторно е споменуван во медиумите, но овојпат со жалење бидејќи смртта го […]

Сцена

Слушнете како нашиот Тоше го пееше хитот на Оливер Драгојевиќ!

Нашиот непреболен Тоше Проески имаше ангелски глас пред кој сите замолкнуваа. Тој ги пееше хитовите на најпознатите пејачи од Балканот, а меѓу нив секако, беше и Оливер Драгојевиќ. Најдовме постара […]

Сцена

Тоа што го направи свештеникот за време на погребот на Оливер Драгојевиќ ќе ве стаписа

Семејството и фановите во средата попладнето се простија од својот миленик Оливер Драгојевиќ. Најтешкиот миг за семејството беше кога за време на погребот еден од свештениците наместо достоинствено да се […]

Сцена

Ова се синовите на Оливер Драгојевиќ, а овој детаљ за неговата сопруга ќе ве изненади

Легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ зад себе ги остави својата сопруга Весна и трите синови Дино и близнаците Дамир и Давор. Тој често во интервјуата говореше колку му значи неговото […]

Сцена

Сплит се прости од својот капетан Оливер: Овие 10 фотографии ќе ве наежат

Сплит на величествен начин се прости од музичката легенда Оливер Драгојевиќ и го испрати на неговото последно патување кон Вела Лука, на Корчула каде денеска ќе биде погребан. Катамаранот, на […]

Сцена

Поради смртта на Оливер, неутешната Северина ја одложи објавата на новата песна

Популарната сплитска пејачка Северина поради смртта на Оливер Драгојевиќ ја одложи објавата на новата песна „Магија“ која ја сними со Јала Брат. „Денеска не можам да ја објавам новата песна, […]