Ознака: Оливер Ивановиќ

Балкан Вести

На Косово тензично, граѓаните вознемирени

Припадниците на специјалните единици на Косово, РОСУ рано изутринава уапсиле четири лица, а се слушнало и пукање и сирени. Портпаролот на косовската полиција, Даут Хоџај изјави за РТС дека по […]

Вести

Неутешната сопруга на Оливер се онесвести на гробот

Гробиштата во Белград денеска се претесни за да ги собере сите луѓе кои дојдоа да го испратат Оливер Ивановиќ кон вечното почивалиште.Гробиштата во Белград денеска се претесни за да ги […]

Балкан

Две камери го снимиле убиството на Оливер Ивановиќ?!

Како што пишува српскиот Блиц, на партиските простории имало две камери за видео надзор кои, најверојатно го забележале моментот кога е убиен Оливер Ивановиќ, лидерот на Граѓанската иницијатива СДП во Косовска […]

Балкан

Сопругата на Оливер Ивановиќ се онесвестила кога дознала дека починал

Веднаш кога слушнала за веста пристигнала во болница, каде што од лекарите ги дознала деталите за неговата состојба. Штом ја слушнала дека нејзиниот сопуг починал таа изгубила свест. Она што […]