Ознака: опел

Вести

Обиди за киднапирање деца во Драчево: Паркиран Опел сее паника кај родителите

Деновиве се појави потресна информација на социјалните мрежи за киднапери кои шетаат во кругот на скопската населба Кисела Вода и се обидуваат со пари и разни играчки да намамат дечиња. […]

Автомобилизам

Новиот “Опел Адам”

Најновиот, најмалиот член на семејството на Опел, моделот “Адам”, е директен конкурент на “Фиат 500” и другите возила од оваа класа.  Се очекува квалитетот и цената на овие возила да […]