Ознака: операција

Сцена

Дарко Лазиќ полека се враќа во нормала: Пејачот ослабел 15 кг. за наполни 10 дена

Познатиот Дарко Лазиќ фановите го критикуваа поради вишокот на килограми, но сега самиот се пофали дека изгубил повеќе од 15 килограми за неполни 10 дена и нема намера тука да […]

Сцена

Кога ќе дознаете колку килограми ослабел Дарко Лазиќ за само 15 дена ќе ви се помати во умот

Српскиот пејач Дарко Лазиќ овие денови повторно е во центарот на вниманието откако сподели прва фотографија од ослабувањето што ги полуди фановите. Лазиќ ослаби толку многу што фановите дури се […]

Македонија

Во тек е операција за приведување на други лица покрај Јанева

Покрај приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, ТВ “Телма“ пренесува дека во тек е операција за приведување на други лица. -Дознаваме и дека во тек е операција за приведување на […]

Свет

Јункер итно мора на операција

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер го прекинал својот годишен одмор и ќе биде итно опериран, соопшти Европската комисија. -Јункер морал да го скрати својот одмор во Австрија заради […]

Сцена

Дарко Лазиќ со проблеми: Пејачот заминува на операција бидејќи здравјето му е загрозено

Пејачот Дарко Лазиќ успешно се опоравува од страшната сообраќајна несреќа која ја имаше во октомври минатата година. Со оглед на тоа што тој добил вишок на килограми сериозно размислува покрај […]

Занимливости

Девојка проголтала накит вреден 60.000 евра, хирурзите шокирани од тоа што го најдоа во стомакот!

Хирурзите во една болница во индиската држава Вест Бенгал од стомакот на една девојка извадиле накит и монети во вредност од 60.000 евра. Дваесет и шестгодишната Руни Катун се јавила […]

Вести

Јанакиески повторно во болница, мора да биде опериран

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески повторно има проблеми со здравјето. Тој вчера заврши во болница. Како што дознава КУРИР од негови блиски, Јанакиески мора да биде опериран. […]

Македонија

Катица била на операција, ама за да ослабе?!?

Стилот и животот на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, се имаат променето по запознавањето со Боки 13. Како што дознава “Курир“, пред неколку недели врз неа се спровела […]

Ракомет

Столе Стоилов успешно опериран

Стојанче Стоилов веднаш по враќањето од Турција замина на операција. Македонскиот репрезентативец денеска е опериран во „Аџибадем Сиситина“ и според информациите до кои дојде „Спортмедиа“, големиот борец се чувствува добро. […]

Живот

Мало девојче трпело неподносливи болки во стомакот поради ужасна навика: Докторот бил шокиран кога видел што има внатре

На 8-годишно девојче кое со години ја грицкала својата коса, во томакот имала “топка” од влакна тешка еден и пол килограм. Феифеи од Гуангдонг, од југот на Кина својата коса […]

Занимливости

Сакала поголеми гради, па животот си го претвори во пекол

Џеси, Американка која не сакала да го открие целосното име и возраста, го раскажала своето искуство по неуспешната операција за зголемување на градите кога морала да оди на втор зафат, […]