Ознака: операција

Останати спортови

Опасна операција го крева Шумахер на нозе?

Опасна операција го крева Шумахер на нозе? Иновативна, но многу ризична операција може да го врати Михаел Шумахер во нормала. Надежта ја даде познатиот француски доктор д-р Филип Менаше, според […]

Сцена

Дарко Лазиќ полека се враќа во нормала: Пејачот ослабел 15 кг. за наполни 10 дена

Познатиот Дарко Лазиќ фановите го критикуваа поради вишокот на килограми, но сега самиот се пофали дека изгубил повеќе од 15 килограми за неполни 10 дена и нема намера тука да […]

Сцена

Кога ќе дознаете колку килограми ослабел Дарко Лазиќ за само 15 дена ќе ви се помати во умот

Српскиот пејач Дарко Лазиќ овие денови повторно е во центарот на вниманието откако сподели прва фотографија од ослабувањето што ги полуди фановите. Лазиќ ослаби толку многу што фановите дури се […]

Македонија

Во тек е операција за приведување на други лица покрај Јанева

Покрај приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, ТВ “Телма“ пренесува дека во тек е операција за приведување на други лица. -Дознаваме и дека во тек е операција за приведување на […]

Свет

Јункер итно мора на операција

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер го прекинал својот годишен одмор и ќе биде итно опериран, соопшти Европската комисија. -Јункер морал да го скрати својот одмор во Австрија заради […]

Сцена

Дарко Лазиќ со проблеми: Пејачот заминува на операција бидејќи здравјето му е загрозено

Пејачот Дарко Лазиќ успешно се опоравува од страшната сообраќајна несреќа која ја имаше во октомври минатата година. Со оглед на тоа што тој добил вишок на килограми сериозно размислува покрај […]

Занимливости

Девојка проголтала накит вреден 60.000 евра, хирурзите шокирани од тоа што го најдоа во стомакот!

Хирурзите во една болница во индиската држава Вест Бенгал од стомакот на една девојка извадиле накит и монети во вредност од 60.000 евра. Дваесет и шестгодишната Руни Катун се јавила […]