Ознака: операција

Вести

Јанакиески повторно во болница, мора да биде опериран

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески повторно има проблеми со здравјето. Тој вчера заврши во болница. Како што дознава КУРИР од негови блиски, Јанакиески мора да биде опериран. […]

Македонија

Катица била на операција, ама за да ослабе?!?

Стилот и животот на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, се имаат променето по запознавањето со Боки 13. Како што дознава “Курир“, пред неколку недели врз неа се спровела […]

Ракомет

Столе Стоилов успешно опериран

Стојанче Стоилов веднаш по враќањето од Турција замина на операција. Македонскиот репрезентативец денеска е опериран во „Аџибадем Сиситина“ и според информациите до кои дојде „Спортмедиа“, големиот борец се чувствува добро. […]

Живот

Мало девојче трпело неподносливи болки во стомакот поради ужасна навика: Докторот бил шокиран кога видел што има внатре

На 8-годишно девојче кое со години ја грицкала својата коса, во томакот имала “топка” од влакна тешка еден и пол килограм. Феифеи од Гуангдонг, од југот на Кина својата коса […]

Занимливости

Сакала поголеми гради, па животот си го претвори во пекол

Џеси, Американка која не сакала да го открие целосното име и возраста, го раскажала своето искуство по неуспешната операција за зголемување на градите кога морала да оди на втор зафат, […]

Занимливости

Лекарите му го спасиле животот откако во стомакот му вбризгале 15 пива

Виетнамски лекари му го спасиле животот на човек кој умирал од труење со алкохол така што му вбризгале 15 лименки пиво во неговиот стомак. Нгујен Ван Нат бил превезен во […]

Сцена

Дарко Лазиќ повторно на итна операција поради крварење

Српскиот пејач Дарко Лазиќ синоќа бил итно опериран поради сериозно внатрешно крварење кое му го отежнувало дишењето, јавува „Блиц“. Драмата во земунската болница, во која Лазиќ веќе 12 дена е […]

Сцена

Станија ја напушта Србија, заминува на итна операција во Америка

Старлетата Станија Добројевиќ итно заминува од Србија за Америка каде треба да се оперира. Станија, која учествува во едно реално шоу, го напушти истото по добивањето на здравствените резултати кои […]