Ознака: опозиција

Балкан

Протести и апсења во Тирана. Скоро никој не носи маски

Протести и апсења во Тирана. Скоро никој не носи маски Албанската полиција се судри со симпатизерите на опозицијата во Тирана кои протестираа против рушењето на зградата на Народниот театар. Лидери […]

Балкан

Грчката опозиција бара избори за да се поништи договорот со Македонија

Портпаролката на најголемата грчка опозициска партија, која е воедно и европратеник побара во име на партијата да се распишат предвремени избори. Според нив договорот на Ципрас со Заев е штетен […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ да престане да се однесува како опозиција

Владата на ВМРО-ДПМНЕ беше посветена на реформи и мерки за подобрување на стандардот на граѓаните, за разлика од владата на СДСМ која, како што велат, уште од првиот ден започнала со […]

Вести

Ахмети повторно ја одлага одлуката дали ќе биде власт или опозиција

Али Ахмети најверојатно повторно ја одлага одлуката дали ќе биде власт или опозиција за денеска иако од ДУИ во петокот и официјално ја најавија за денеска, како и продолжување на […]

Вести

Ахмети денес ќе ја донесе својата финална одлука

Демократската Унија за Интеграција, денеска треба да ја донесе својата финална одлука за учество во Владата. Предлог законот за употребата на Албански јазик е главен услов, а двојазични ќе бидат […]

Вести

Aхмети: Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на Централното претседателство рече дека е мала можноста да има договор денеска, пренесе А1он.-Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција, рече Ахмети. Според него, […]

Вести

Груевски:Доколку СДСМ ги прифати барањата на ДУИ, ние сме подготвени да одиме во опозиција

Доколку СДСМ ги прифати барањата на ДУИ, ние сме подготвени да одиме во опозиција и како опозиција ќе направиме се што е во наша моќ да не се прифатат во […]

Вести

Маркоски: СЈО служи само за потребите на опозицијата

На денешниот протест против СЈО во Охрид својот револт го изразија членови на ВМРО-ДПМНЕ и поголема група граѓани.-Од срце донираат свои средства кој колку што може и умее. Сме донирале […]

Вести

Подржувачите на опозицијата : Ниедна партија да не преговара со Дуи ако услов за формирање на Влада се на штета на државните интереси

Подржувачите на опозоцијата : Ниедна партија да не преговара со Дуи ако услов за формирање  на Влада се на штета на државните интереси.Не може Ахмети, со десет пратеника, наспроти 90 […]

Вести

Ристова: Лесно ви е да сте опозиционери со плата од над 3000 евра

По објавувањето на текст од страна на Курир под наслов „Фани Каранфиловска од СОРОС со 3.400 евра месечни примања или 10 просечни плати“ за  висината на месечните примања на Фани […]

Вести

И опозициските новинари ги прочитаа манипулациите на Жерновски

Дури и опозициските новинари и поддржувачи ги прочитаа евтините манипулации на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски,кој вчера на својот фејсбук статус објави дека Центар била првата општина која започнала со […]