Ознака: Опрема

Вести

Лондонските аеродроми нарачаа воена опрема за заштита од дронови

Лондонските аеродроми „Гетвик“ и „Хитроу“ нарачаа воена опрема за заштита од дронови, вредна неколку милиони фунти, откако неодамна се случија инциденти со овие беспилотни летала, поради што воздушниот сообраќај во […]

Вести

Корисни совети за зимско патување

По долгата и топла есен, метеоролозите за наредниот период најавуваат пад на температурите, постудено време, снег на повисоките места и „конечно“ вистински почеток на зимата. Иако сончевото време на сите […]

Вести

Нови вработувања во Прилепската болница

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров  денеска беа во посета на Општата болница во Прилеп, која е  во фаза на реконструкција вредна 70 милиони денари.-Болницата […]

Издвојуваме

Се отвора најголемиот аутлет со најниски цени во Македонија- Sport Vision Outlet Extra

Скопје го добива најголемиот аутлет центар наменет за спортски производи кои што ќе се продаваат по најниски цени. Имено, на 30-ти јуни, четврток, се отвора Sport Vision Outlet Extra, аутлет […]

Вести

Одземена опрема за игри на среќа од објекти во тетовско

Поголема количина опрема и други материјали за нелегално приредување игри на среќа биле пронајдени и одземени при заедничката акциска контрола на полицијата и Управата за јавни приходи во три објекти […]

Вести

Хируршката клиника „Св.Наум Охридски“ со најсовремена опрема

Нов најсовремен ендоскопскиот систем за артроскопија денеска е промовиран во Хирушката клиника „Св. Наум Охридски“ во Скопје.  Вредноста на апаратот е 8 милиони денари. Се очекува да стигнат уште три […]