Ознака: ОПШТИНА ТЕАРЦЕ

Вести

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВЕЧЕРВА: Во овој македонски град по силниот дожд поплавени се сите улици

Грмотевици, град, силен дожд и ветер ги зафати неколку села во општина Теарце во Тетовско попладнево околу 18 часот. Во Лешок, Слатино и Теарце жителите сведочат за интензивно невреме во […]

Вести

Управниот суд го поништи гласањето во избирачко место 2011 во Теарце

Управниот суд ја уважи тужбата на Коалицијата предводена од СДСМ против решението на Државната изборна комисија УП 1 бр.10-488 од 18-ти месецов и го поништи гласањето на гласачкото место број […]