Ознака: општински комитети

Вести Македонија

Повеќе од 200 пријави за референдумот ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ

Ова по синоќешната седница го изјави Александар Николовски, додавајќи дека  – ќе формираат изборни штабови. „Централниот комитет вечерва ги разгледа и ги потврди заклучоците донесени на вчерашната седница на Извршниот комитет […]

Вести

ВМРО ДПМНЕ се мобилизира: Свикани итни седници на сите општински комитети

ВМРО-ДПМНЕ свикува итни седници на Општинските Комитети на партијата во цела Македонија, објавува порталот Јавно.мк.Ова следува по информациите за обидот на СДСМ и ДУИ за редефинирање на Македонија, спротивно на […]