Ознака: Орбан

Вести

Европратеник од партијата на братот Орбан фатен на геј забава во Брисел со 25 голи мажи: Се обидел преку прозорецот да и избега од полицијата!

Политичарот и долгогогодишен европратеник на владејачката унгарска партија Фидес, Јозеф Шајер, призна денес дека бил присутен на домашна забава во Брисел минатиот петок, кога упаднала полицијата поради кршење на мерките […]

Бавча

ФН: ГРУЕВСКИ И ОРБАН – The beginning of a beautiful friendship…

Камерите на Фчерашни оваа недела беа на апсолвентска екскурзија во Будимпешта каде што ги забележаа Груевски и Орбан. Како живее нашиот експремиер во новата средина? Дознајте на видеото подолу… извор: Грујо […]

Вести

Алсат: Груевски пред да исчезне се слушнал со Заев?

Поранешниот премиер Никола Груевски ги надитри полициските служби. Благодарение на добро организирано сценарио, тој избега од Македонија и сега ужива во азилот во Унгарија. Се чини дека таквиот план бил […]

Вести Свет

Хан ќе бара објаснувања од Орбан

 Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан утрово на Твитер објави дека доколку е потврдена информацијата дека Унгарија одобрила азил за Никола Груевски тој од Виктор Орбан очекува солидно објаснување за основите […]

Вести Македонија

Орбан, поточно неговиот кабинет се јави

Унгарскиот премиер Виктор Орбан, со кого речиси сите во земјава го поврзуваат бекството на Никола Груевски, конечно се огласи или се огласија. Тој потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски […]

Вести Свет

Елитата во Брисел немоќна,Полска се заканува со вето

Полска вети дека ќе стави вето на санкции против Унгарија Полска објави дека ќе се спротивстави на можните санкции против Унгарија, која е обвинета за кршење на прописите на ЕУ […]