Ознака: оризова вода

Нега и убавина

Измијте ја косата со оризова вода само еднаш: Еве што ќе се случи!

Азиската култура е позната по честото користење ориз. Оваа житарка се смета за симбол на жената и плодноста кај нив. Но придобивките од оризот не се само од нутритивна природа. […]

Нега и убавина

Хит метод за обновување на косата: Плакнење со обична вода од сварен ориз

Оризовата вода која останала по готвењето го сочинува новиот тренд за нега на косата кои блогерките и голем број жени на Инстаграм тврдат дека ја прави нивната коса многу поубава […]

Нега и убавина

Не ја фрлајте водата од оризот – не сте ни свесни што сè може да направи за вашето здравје и убавина

Водата од оризот или оризовата вода веќе со векови е популарна во Јапонија бидејќи се користи за нега на кожата, но и за одржување на здравата коса и нокти. Нема […]

Живот

Ставајте ја оваа маска едаш неделно и изгледајте 10 години помлади

Многу лесно може да се случи да бидете вчудоневидени од изгледот на вашето лице во огледалото, а тајната лежи во само еден дар од природата.Жените од Јапонија отсекогаш важеле за […]