Ознака: Орландо

Вести

Пет луѓе убиени во пукотници во Орландо

Пет луѓе, вклучувајќи го и напаѓачот се убиени во пукотници во Орландо, јавуваат западните медиуми.Полицијата соопшти дека засега нема поврзаност со тероризам, туку оти се работи за инцидент предизвикан поради […]

Вести

Таткото на масовниот убиец во Орландо беше забележан на митингот на Хилари Клинтон во Флорида

Таткото на пукачот од Орландо, Омар Матин, бил забележан како седи зад Хилари Клинтон на нејзиниот митинг во Флорида.Седик Матин, чиј син изврши едно од најкрвавите масовни пукања во историјата […]

Вести

РАЗОТКРИЕНИ ЦЕЛИ НА ИСИС: Наскоро ќе нападнат уште еден европски град!

Според неофицијални информации, исламистите по масакрот во Ница се подготвуваат за нов напад и тоа во срцето на Европа, поточно Берлин.Зачестените терористички напади внесуваат страв меѓу луѓето. Париз, Багдад, Орландо, […]

Вести

Проговори љубовникот на напаѓачот од Орландо: Не е беше терорист, сакаше одмазда бидејќи го…

Омер Матен, мажот кој стори  стравичен масакар во геј ноќниот клуб во Орландо бил „100 проценти хомосексуалец“, открил неговиот љубовник во  интервју. Тој  изјавил дека Матен ги  мразел мажите со  […]

Црна хроника

Орландо: Преживеаните проговорија за тоа кој бил поштеден

Преживеаните по крвавиот напад на Омар Матин во геј-клубот „Пулс“ во Орландо, на прес-конференција одржана во болницата каде се сместени, сведочеа пред новинарите за хоророт кој го преживеале.Дваесетгодишната Пејшенс Картер, […]

Црна хроника

Мајка на 11 деца два пати го победи ракот, а почина од рацете на терорист во Орландо

Мајка на 11 деца, 49-годишната Бренда Ли Маркез Мекул, била во можност да го победи ракот два пати, но починала во рацете на терорист кога пукал во геј клуб во […]

Вести

Таткото на масовниот убиец во Орландо отворено ги поддржува Талибанците!

Татко на масовниот убиец Омар Матин е Седик Матин, кој неодамна го посети Конгресот, Стејт департментот и се сретна со политичките лидери за време на посетата на Вашингтон.Матин, кој ја […]