Ознака: Орце Камчев

Македонија

Уште овој викенд во домашен притвор, од понеделник Орце Камчев-слободен

Обвинетиот во „Империја“, бизнисменот Орце Камчев кој два месеци беше во притвор во затворот Шутка, а од пред новогодишните празници во домашен притвор и овој викенд нема да биде на […]

Вести

Уште 30 дена притвор за Камчев

На Бизнисменот Јордан Камчев, неговите соработници Ненад Јосифовиќ и Зорица Арсовска, Цветан Панделески – директорот на комбинатот „Пелагонија” и Тодор Мирчевски, директорот компанијата „Ексико” осомничени во случајот „Империја” на Специјалното […]

Вести

Замрзнат имот и забранети финансиски трансакции на осомничените во Империја

Основниот суд Скопје 1 денеска соопшти дека судија на претходна постапка го замрзнал имотот на осомничените во случајот Империја на СЈО. По барање на обвинителството, судот „определи привремени мерки и […]

Избор на уредникот

Кој е Јордан Камчев – како растеше неговата „Империја“?

Како Орце Камчев стана најбогат македонец и според угледниот Форбс, кој го процени на 23 милиони евра. Сега го истражува СЈО а тој и неговите најблиски соработници се зад решетки […]

Вести

Камчев во затворот сместен во луксузна соба тнр „Хашка соба“

Таканаречените „Хашки соби“ се градени според стандардите на ЕУ, па затоа условите во нив се далеку попристојни од останатите ќелии. Во овие соби се сместуваат притвореници со здравствени проблеми, оние […]

Вести

Уште трае распитот за „Империја“ – одреден 30 дневен притвор за Камчев?

Неофицијално завршил распитот само за Орце Камчев и одреден му е 30 дневен притвор? Орце Камчев беше донесен последен во судот на распит со возило и внесен директно во гаражата […]

Вести

Откако заканите до Мијалков и Камчев ја разгневија јавноста, Дејан Трајковски – Близнак си го избриша профилот

Откако беа обелоденети заканите кои до екс-директорот на УБК Сашо Мијалков и бизнисменот Јордан Камчев ги испраќал јатакот на Зоран Заев и криминалец Дејан Трајковски – Близнакот, денес од ФБ […]