Ознака: освета

Занимливости

Земала 13.000 фунти и избегала: Младоженецот и гостите изиграни од невестата, причината е освета

Младоженец од Англија и неговите 29 пријатели биле непријатно изненадени кога откриле дека невестата избегала со 13-те илјади фунти наменети за свадбената веселба и на аеродромот ги оставила на цедило. […]