Ознака: осип

Здравје

Осип, промена на кожата, грчеви, слабо варење на храната… Проблемите ги прави една намирница која секојдневно ја користиме

Доколку неконтролирано се дебелеете и имате проблеми веднаш по оброкот, време е да ја пронајдете причината за тоа. Имате проблеми со варењето на храната, ви се појавува осип – веројатно […]

Живот

Почувствувала мачнина, се појавил осип, а сега ќе остане без нога!

Млада физерка од Дербишир објавила на Фејсбук застрашувачки фотографии од болнички кревет каде го минала  изминатиот месец борејќи  се за живот.„Ова не се убави фотографии, но ја покажуваат  реалноста и  […]

Живот

Имате ли ваков ситен осип по телото? Еве што се тие и зошто се опасни!

Ове мали  црвени израстоци се доста чест проблем, а не е баш  јасно  дали  се осип, црвенили или бубулици. Еве го одговоротОвие израстоци или како и  да ги  наречеме имаат  […]